معرفی پروژه ها

nylon 2

طراحی و ساخت دستگاه بازتوانبخشی با استفاده از عملگرهای نوین نایلونی

امروزه عوامل متعددی باعث ایجاد مشکلات جسمی در افراد می شوند که متاسفانه بسیاری از این نقص ها به علت عدم درمان مناسب و یا در دسترس نبودن درمان ارزان و قابل دسترس تا انتها با بیمار همراه خواهند بود و مشکلات متعددی را در طول این زمان برای فرد و خانواده ایجاد می کنند. عواملی چون تصادفات رانندگی، آسیب دیدگی در حین کار و سکته های قلبی از مهم ترین و متعارف ترین عوامل ایجاد نقص و ناتوانی در افراد هستند. بسیاری از این مشکلات ابتدا با عمل جراحی برطرف شده اما برای بازگشت کامل عضو دچار مشکل شده، لازم است فرآیند های بازتوانبخشی بطور مستمر و طولانی انجام گیرد.

fplc

ابزار جانبی تغییر مقیاس سامانه های کروماتوگرافی مایع

یکی از مهم­ترین دستگاه­های آنالیز به روش کروماتوگرافی، که از آن می­توان در جداسازی، اندازه­گیری و شناسایی انواع مواد استفاده کرد کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC) می­باشد. روش HPLC با بهره‌گیری از یک فاز متحرک مایع با فشار بالا، نمونه را در طول ستون شسته و جابجا می‌کند و ترکیبات یک مخلوط را جدا می‌کند. مزيت اصلي HPLC نسبت به GC اين است كه GC از دمـاهاي بالا استفاده مي‌كند كه اكثر مواد بـيـولوژيـكي مانند اسیدآمینه­ها را تخریب می­کند. تقـريبـاً 80 تـا 85 درصـد تـمـام تركيبات شيميائي را به غیر موادی که ذاتاً بصورت گازی هستند را مي‌توان با تكنيك‌هاي HPLC آناليز كرد.

CYSTATIN_C

کیت سنجش سیستاتین c به روش ایمونوتوربیدومتریک

سيستاتين C يك پروتئين ممانعت کننده سیستئین پروتئاز و غیر گلیکوزیدی می باشد كه در تمام سلول هاي هسته دار بدن توليد مي شود. به دلیل اندازه كوچك و بار مثبتی که دارد به سادگی از گلومرول ها فيلتر می گردد.Cystatin-C ممکن است ارزیابی دقیق تری از GFR در بیماران مسن، افراد بسیار چاق و یا دچار سوء تغذیه نسبت به کراتینین فراهم آورد. این تست نیاز به داده های ژنتیکی بیمار ندارد و می تواند برای آن دسته از بیمارانی که این اطلاعات را در دسترس ندارند استفاده شود.

gluten

کیت سنجش گلوتن (GIP) به روش الایزا (بررسی حساسیت به گلوتن در بیماران سیلاک)

بیماری سلیاک یک اختلال خودایمنی روده‌ی کوچک است. بیماری‌های زیادی مثل آسم، رماتیسم قلبی، ام اس و دیابت نوع اول از جمله بیماری‌های خودایمنی هستند. این حمله‌ی خودایمنی باعث می‌شود، پرزهای روده‌ی کوچک که وظیفه‌ی جذب مواد غذایی را دارند آسیب ببینند. افرادی که بیماری سلیاک دارند، وقتی گلوتن می‌خورند، سیستم ایمنی‌شان واکنش نشان می‌دهد، به پرزها آسیب می‌زند و فعالیت آنزیم‌های روده کوچک را مختل می‌کند. وقتی فعالیت‌های پرزها مختل شود، جذب مواد غذایی دچار مشکل می‌شود و موادی که نباید وارد خون بشوند، جذب خون می‌شوند. این مواد برای بدن مضر هستند و جذب آنها مشکلاتی برای بدن ایجاد می‌کند.

glucometer

مهندسی معکوس دستگاه تست قند خون به روش تهاجمی

از حدود سال های ۱۹۸۰ میلادی اولین ایده های ساختن دستگاهی که بتوان به وسیله آن قند خون را به راحتی در منزل اندازه گیری کرد، به فکر کارخانجات سازنده دستگاه ها و لوازم پزشکی رسید و تا امروز انواع بسیار متفاوتی از این دستگاه ها در بازار مصرف وجود دارد. گلوکومترهایی که در بازار وجود دارند دستگاه های پزشکی هستند که میزان تقریبی قند خون شما را نشان می دهند. خرید این وسیله خرید مناسبی برای افرادی است که دیابت شیرین  دارند چرا که با اندازه گیری مرتب قند خون می توان از میزان قند خون آگاهی یافت تا به یکباره قندن خون از میزان مشخصی بالاتر نرود و دچار عوارض ناشی از زیادی قند خون نشود.