تیم پنجم: پوتانول

تیم پنجم: پوتانول

تیم پنجم: پوتانول

 

تیم پنجم: پوتانول

استاد و راهبر تیم: محمد رضازاده

اعضای تیم: سعید متقی: دانشجو رشته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران

سارا لقمان : دانشجو مقطع کارشناسی رشته بیوتکنولوژی دانشگاه شهید بهشتی

پرستو طالعی نیا: دانشجو مقطع کارشناسی رشته بیوتکنولوژی دانشگاه شهید بهشتی

عنوان پروژه: تولید بیواتانول از پسماند سیب زمینی

سالانه در کشور میزان زیادی ضایعات سیب زمینی، تولید میشود. به علت محدودیت های موجود در مورد نگهداری این ضایعات، مقدار زیادی از آن حتی به استفاده‌ی خوراک دام هم نمی‌رسد و به هدر می‌رود. در صورتیکه این ضایعات دارای درصد بالایی نشاسته می‌باشد که ترکیبی ایده آل برای تولید بایواتانول است. افزایش قیمت بوجود آمده در ملاس که ماده اولیه صنعت بیواتانول است، به همراه قیمت بسیار پایین این ضایعات، این موضوغ را از نظر اقتصادی توجیه پذیر می‌کند. همچنین به صنایع بیواتانول ایران که اکنون با نیمی از ظرفیت در حال فعالیت هستند کمک میکند تا قسمت بیشتری از ظرفیت خود را به کار گیرند.

استفاده از ضایعات سیب زمینی با چالش هایی نیز روبروست. تولید بیو اتانول از این ضایعات تنها زمانی توجیه اقتصادی دارد که میزان زیادی از این ضایعات در دسترس باشد.  بنابراین باید زنجیره تولید و توزیع این ضایعات در کشور مطالعه گردد. همچنین این ضایعات پیش از ورود به فرایند تخمیر برای تولید بیواتانول نیاز به پیش تیمارهایی دارد تا قند نشاسته به قندهای ساده تر تجزیه گردد. مطالعه بر روی انواع این پیش تیمارها و بررسی اقتصادی بودن آنها در مقیاس صنعتی، از دیگر ضرورت های این طرح بوده است.

تیم پوتانول در ره زیست توانست به تولید آزمایشگاهی بیواتانول برسد و در ادامه با همکاری موسسه زیست فن برنامه های علمی خویش را تکمیل خواهند نمود.

اشتراک اجتماعی